Lato z Filharmonią: muzyka z seriali PRL, James Bond i warmiński musical dla całej rodziny!

Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na dwa wyjątkowe wakacyjne wydarzenia. Proponujemy Państwu piosenki z filmów i seriali PRL oraz filmów o Jamesie Bondzie w ramach dwóch dni festiwalu muzyki filmowej w ostródzkim Amfiteatrze oraz barwny musical w disneyowskim stylu, inspirowany Warmią w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. 

Arena Festival film & music - festiwal muzyki filmowej, 1-2 lipca 2022
1 lipca, Amfiteatr w Ostródzie - Tribute to Duduś Matuszkiewicz, wykonawcy: Igor Herbut, Olga Szomańska, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W programie piosenki polskiej kinematografii np. "Alternatywy 4", "Poszukiwany poszukiwana", "Janosik", "Wojna domowa"
 
2 lipca, Amfiteatr w Ostródzie - James Bond symfonicznie, wykonawcy: Sławek Uniatowski, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W programie piosenki z filmów o Jamesie Bondzie np. "Skyfall", "Diamonds are forever", "You only live twice"
 
To już 6. edycja największego festiwalu muzyki filmowej w Polsce północno-wschodniej. Największe przeboje muzyki filmowej w symfonicznym ujęciu, topowi soliści, sławy kina i muzyki filmowej w charakterze gości specjalnych. Gospodarzem koncertów jest ceniona dziennikarka muzyczna Magda Miśka-Jackowska. Obok części artystycznej w ramach festiwalu odbywają się różnorakie warsztaty dla amatorskich twórców kina. 
 

 

Musical "PORA JEZIORA" - inspirowane warmińskimi legendami widowisko dla całej rodziny:
26-30 lipca, Filharmonia Warmińsko-Mazurska
 
„Pora Jeziora" to spektakl musicalowy inspirowany tradycją i kulturą Warmii i Mazur. Poruszająca w swej prostocie historia o miłości, dobroci serca i poświęceniu, niesie uniwersalne wartości, a element baśniowości dodatkowo je podkreśla i ubarwia. W pełnych rozmachu scenach ukazano tańce rusałek czy poszukiwanie magicznego ziela. Przedstawiono między innymi mitycznego Króla Sielaw, psotnego kłobuka oraz noszącą symboliczne imiona parę: Ojca Mazura i Matkę Warmię. 
 
Wśród twórców musicalu znaleźli się: Tomasz Szymuś (muzyka), Iwona Pavlović (choreografia), Ałbena Grabowska (libretto)
 
Zetknięcie lokalnego folkloru z disneyowskimi wręcz melodiami sprawia, że  "Pora Jeziora" skierowana jest do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Musical napisany na specjalne zamówienie i stworzony od początku do końca przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską to znakomita okazja, by całą rodziną dać się porwać w baśniowy świat i poznać kulturę warmińskiej ziemi.
 
-Magdalena Tokajuk

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz