Marsz Obudź się Polsko

wielki marsz Obudź się PolskoRadio MaryjaDziś w Warszawie odbędzie się ogólnopolski wielki marsz Obudź się Polsko, w obronie wolnych mediów w tym

wielki marsz „Obudź się Polsko”

Radio Maryja

Dziś w Warszawie odbędzie się ogólnopolski wielki marsz „Obudź się Polsko”, w obronie wolnych mediów w tym TV TRWAM.

Wszystkie osoby, które wybierają się na manifestację autokarami powinny zgromadzić się przed rozpoczęciem marszu na Alejach Jerozolimskich w okolicach ronda de Gaulle’a przed Muzeum Narodowym:
-Chcielibyśmy, aby wszystkie osoby, które przyjdą na Mszę św. i marsz wysiadały w miarę sprawnie i udawały się w stronę placu Trzech Krzyży. Jest to około stu, dwustu metrów, w zależności gdzie zatrzyma się autokar. Tam autokary nie będą zaparkowane na stałe, będą musiały zmienić miejsce. Gdyby ktoś miał kłopot z trafieniem do własnego autokaru musi znaleźć osobę oznaczoną żółtą kamizelką z napisem służba porządkowa. Każda z tych osób będzie miała mapkę i udzieli wszelkiej, potrzebnej pomocy. Osoby będą mogły także  dzwonić na numer 112 albo 997. – informuje Maciej Wąsik, radny PiS z Warszawy odpowiedzialny za bezpieczeństwo marszu.

Marsz w Warszawie rozpocznie się o godzinie 11.30 koncertem patriotycznym na placu Trzech Krzyży. Godzinę później odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa. Następnie o godzinie 13:00 rozpocznie się Msza Św. a po niej przemarsz ulicami Warszawy.

-Po Mszy Świętej uformujemy marsz, mniej więcej na wysokości dawnego domu partii przy ul. Nowy Świat. Pójdziemy prosto ulicą Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, aż dojdziemy do Placu Zamkowego. Tam w przygotowanym miejscu będą przemówienia i tam marsz się rozwiąże. Będziemy wracać do zaparkowanych w Alei Solidarności, Alei Jana Pawła i ulicy Słomińskiego autokarach. My oczywiście przygotujemy jako organizatorzy jakieś zapasy wody, ale apelujemy, żeby każdy miał ze sobą pół litra niegazowanej wody. – informuje Maciej Wąsik.

Prof. Jerzy Robert Nowak ma nadzieje, że jutrzejsza manifestacja przyjmie jeszcze większe rozmiary niż ta kwietniowa, która była największą od wielu lat; zwłaszcza, że obecnie znajdujemy się w trudniejszej niż wówczas sytuacji:

-Kraj osuwa się gospodarczo, (…) PO i PSL obdarzają się przywilejami i nagrodami. Wierzę, że ta nasza manifestacja będzie wielką manifestacją na rzecz zmiany systemu władzy i ratowania narodu przed totalnym zubożeniem. Przy tym obrony zagrożonych wolności, przede wszystkim próby usunięcia jedynej stacji telewizyjnej, która broni patriotyzmu, która reprezentuje tak silnie wartości chrześcijańskie. – powiedział prof. Jerzy Robert Nowak.

Z  uczestnikami marszu solidaryzować się będzie jutro Polonia, która wyrazi swój protest na ulicach:Chicago, Sydney, Toronto, Paryża i Manchester-u:

-Ten protest jest organizowany w obronie Tv Trwam, w obronie wolności słowa, mediów oraz praworządności i demokracji w Polsce. Celem tego protestu jest Polska wolna, niepodległa, prawa, sprawiedliwa, demokratyczna, solidarna i dumna. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia mogą wspólnie stanąć pod konsulatem Polski, już na godzinę 14.00, aby wyrazić swoją solidarność z Tv Trwam. Zapraszamy całą Polonię do tego uczestnictwa a tym samym do obrony wolnych, katolickich mediów i do żądania powołania międzynarodowej komisji ws. zbrodni smoleńskiej – dodał o. Zbigniew Pienkos.

O przywrócenie wolności mediów i zaprzestanie dyskryminacji mediów katolickich w Polsce zaapelowała także przewodnicząca frakcji Europa Wolności i Demokracji w Parlamencie Europejskim, Nigel Farage. W liście wyraził on również pełne poparcie dla o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja i jego walki o wolność mediów w Polsce:

-Ten apel Nigela Farage’a mam nadzieję, że padnie na podatny grunt i będzie skutkować stosowną rezolucją Parlamentu Europejskiego w tej sprawie. Nie może być bowiem przyzwolenia na to, aby w centrum Europy jeden rząd, jednego kraju członkowskiego UE dyskryminował katolików i ograniczał swobodę wypowiedzi. – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz