Monodram na koniec

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają na ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie Sceny przy stoliku.

29 czerwca (czwartek) o g. 18 na Dużej Scenie Teatru tekst Michała Siegoczyńskiego „…syn” zaprezentuje Natalia Krystowska.

 

Psychologiczne studium kobiety, która z miłości utraciła kontrolę nad własnym życiem. Iluzja szczęścia, za którą goniła, spustoszyła dokumentnie jej świat. Dramatyczne fakty mieszają się i doprowadzają do poświęcenia własnego dziecka w walce o ukochanego mężczyznę. Sztuka to opowieść, która jest próbą powrotu, próbą odnalezienia na nowo sensu własnego życia.

 Oto przed widzami staje naiwna dziewczyna z prowincji, która opowiada o swoim zachłyśnięciu się wielkim miastem i imponującym jej fajną furą chłopakiem. Mówi
z egzaltowaną manierą gości talk-show. Tyle tylko, że w to, co w telewizyjnym programie zazwyczaj jest ładnie opakowaną bajką, wkracza brutalne życie. Ta opowieść nie skończy się szczęśliwie, choć, jak to u Siegoczyńskiego bywa, nic nie jest dopowiedziane do końca.

Dorota Sianożęcka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz