MPGKiM – pożar obiektu.

W dniach 07 08.04.2010r dwukrotnie braniewscy strażacy zmagali się z pożarem remontowanego budynku administracyjnego należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Braniewie przy ulicy Morskiej 55.

Pierwszy pożar miał miejsce w jednym z pomieszczeń na kondygnacji I obiektu natomiast drugi w piwnicy. W obu przypadkach pożar powstał prawdopodobnie w wyniku nieostrożności pracowników, którzy prowadzili prace remontowe w obiekcie. To tylko scenariusz ćwiczeń jakie zostały zrealizowane dla strażaków PSP oraz WSP. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było prawidłowe prowadzenie działań ratowniczo gaśniczych z wykorzystaniem dostępnych na miejscu zdarzenia pojazdów ratowniczych oraz sprzętu stanowiącego wyposażenie. Ocenie poddano również: prawidłowość dysponowania sił i środków przez Dyżurnych Powiatowego Stanowiska Kierowania, prawidłowe prowadzenie korespondencji na miejscu zdarzenia z PSK, zachowanie zasad BHP podczas działań ratowniczych, prowadzenie działań w pomieszczeniach zadymionych /wykorzystanie wytwornicy dymu parafinowego/, przeszukiwanie obiektu oraz zlokalizowanie osób poszkodowanych, ewakuacja osób poszkodowanych z obiektu i udzielenie pomocy medycznej do czasu przybycie i przekazania dla ZPR. Ćwiczenia zostały przygotowane przez kierownictwo JRG oraz pion operacyjny KP PSP, całość obserwował i oceniał Z- ca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie kpt. Wojciech Jaroszek.
Ireneusz Ściborek

Źródło: Strażacy

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ciekawski 2010-04-13 11:54:12 88.220.*.*
    a co to za nowa firma? wczesniej slyszalem o empegieka sp. z o.o. ale M.P.G.K.i M.?czyzby zmienila nazwe na te sprzed 1990 roku? a moze zostala z powrotem skomunalizowana skoro w nazwie jest znowu "Miejska"?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0