Uzyskanie stopnia oficerskiego oznacza objęcie nowych obowiązków, najczęściej związanych z dowodzeniem. -Oficer musi umieć odpowiednio podejść do ludzi, być wzorem na wielu płaszczyznach, w zakresie wiedzy wojskowej, sprawności fizycznej i w umiejętności podejmowania ważnych decyzji – mówił po złożeniu ślubowania ppor. Rafał.
Kurs oficerski „Agrykola" to szkolenie dla żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. To forma służby, która pozwala na łączenie aktywności wojskowej z życiem zawodowym, także w przypadku oficerów. -Kurs był dla mnie sprawdzianem mojej determinacji, pokory, umiejętności pogodzenia życia rodzinnego i służby w wojsku – mówiła ppor. Helena.
-Gdy w 2019 roku składałam przysięgę wojskową, nie spodziewałam się, że cztery lata później będę składać ślubowanie w tak szczególnym miejscu, jakim jest Grób Nieznanego Żołnierza – wspominała oficer Wojska Polskiego.
-Zostanie oficerem Wojska Polskiego było jednym z celów postawionych samej sobie z momentem rozpoczęcia Terytorialnej Służby Wojskowej – podkreśliła promowana ppor. Magdalena.
Kurs oficerski „Agrykola" nawiązuje do konspiracyjnego szkolenia o tej samej nazwie, które było organizowane podczas II wojny światowej przez Armię Krajową. O udział w kursie mogą ubiegać się żołnierze, którzy posiadają co najmniej dyplom studiów I stopnia. Nie mogą być karani, muszą też pozytywnie przejść test sprawności fizycznej.
Sabina MAZUREK
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz