Na „podwójnym gazie” utknął w zaspie

W dniu wczorajszym policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie kierującego samochodem marki Land Rover. Kierowca terenowego auta będąc w stanie nietrzeźwości wjechał w śnieżną zaspę i nie mógł z niej wyjechać.

 

 

Wczoraj przed godziną 21.00 jeden z mieszkańców powiatu braniewskiego poinformował telefonicznie dyżurnego braniewskiej policji, że w miejscowości Bemowizna gm. Braniewo kierujący samochodem marki Land Rower prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca terenowego auta jechał zygzakiem, po czym wjechał w zaspę i nie może z niej wyjechać.

Policjanci udali się na miejsce zaistniałego zdarzenia. Kierowca terenowego auta, którym okazał się 48 - letni Zbigniew G. - mieszkaniec powiatu braniewskiego, siedział za kierownicą i próbował wyjechać z zaspy. Nieudolne zmagania kierowcy z efektami zimy, były podyktowane stanem jego świadomości, gdyż  miał on ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu Zbigniew G. usłyszy zarzuty.  Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz