Na Zamku

 2 sierpnia serdecznie zapraszamy na pierwszy spektakl w ramach Plenerowego Festiwalu Teatru Jaracza . O godzinie 20:00 na dziedzińcu Zamku w Olsztynie zaprezentujemy pełną miłości i magii komedię Williama Szekspira "Jak Wam się podoba"

Znana i często wystawiana komedia Szekspira o wygnanej dziewczynie, która ukrywa się w przebraniu chłopaka i wywołuje tym serię pomyłek.

Oto Rozalinda ucieka z dworu tyrana do Lasu Ardeńskiego, gdzie podaje się za mężczyznę - Ganimeda. W Rozalindzie zakochuje się Orlando, z kolei urokowi Ganimeda ulega Febe... a to tylko jeden z wielu elementów miłosnego qui pro quo.

Choć na pierwszy rzut oka treść sztuki wydaje się naiwna, to znajdujemy w niej aktualne, ważkie tematy, choćby poszukiwanie tożsamości w różnych kostiumach i rolach społecznych. Równie ciekawe jest miejsce ucieczki - Las Ardeński - z dala od miejskiego gwaru i despotycznych rządów jawi się jako przestrzeń do życia w zgodzie z naturą. Schronienie znajduje w nim wspólnota ludzi, którzy są otwarci, cenią równość i braterstwo. Może to utopia, ale tak pociągająca i piękna.

W scenach Lasu Ardeńskiego muzyka na żywo w wykonaniu zespołu THE LESS BOYZ w składzie: Wojciech Rydzio (gitara elektryczna), Michał Felczak (gitara basowa).

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz