Najlepiej łowili z SP 6 i Gimnazjum nr 1

Na Pasłęce odbyły sie drużynowe zawody w sportowym połowie ryb. Blisko50 młodych adeptów wędkarstwa rywalizowało o Puchary Burmistrza Braniewa i nagrody rzeczowe.

Na rzece Pasłęce, na wysokości ul. Skośnej, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, odbyły się drużynowe zawody w sportowym połowie ryb. Braniewskie szkoły miały prawo wystawic po 2 trzyosobowe drużyny, ale nie wszystkie szkoły z tego skorzystały. O godz. 8.00 zakończyły się zapisy drużyn, a następnie w imieniu organizatorów młodzież powitał Julian Bień. Kapitanowie zespołów wylosowali sektory połowowe i numery stanowisk i w godz. 9-12 odbyła się praktyczna część zawodów. Dominującą rybą okazała sie uklejka, a najlepsi połowili i po półtorakilograma tej niewielkiej rybki. Po komisyjnym ważeniu i podsumowaniu rywalizacji w poszczególnych sektorach prezes koła w Braniewie Roman Kulesza ogłosił wyniki. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył II zespół Szkoły Podstawowej nr 6, przed I zespołem Szkoły Podstawowej nr 3 i II zespołem Szkoły Podsatwowej nr 3. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce wywalczył I zespół Gimnazjum nr 1 przed Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym i Zespołem Szkół Budowlanych. Puchary Burmistrza Braniewa Henryka Mrozińskiego dla najlepszych ekip wręczył Preses PZW w Braniewie Roman Kulesza, zawodnicy zwycięskich ekip dodatkowo otrzymali kołowrotki, a pozostali nagrody rzeczowe typowo wędkarskie. Wszyscy uczestnicy wędkarskich zmagań otrzymali także z okazji Dnia Dziecka po czekoladzie.