Najlepsi w Straży Granicznej

  Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Daniel Wojtaszkiewicz oficjalnie otworzył zawody „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 8 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.

10 czerwca rozpoczęły się trzydniowe zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”.  Organizatorzy zaplanowali konkurencje, podczas których funkcjonariusze Straży Granicznej mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności.

Pierwszego dnia na uczestników czekał sprawnościowy tor przeszkód, jazda precyzyjna rowerem, samochodem terenowym oraz pojazdem ATV. Nie zabrakło również strzelania z broni strzeleckiej. 

Drugiego dnia zawodów w okolicach Fromborka, odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli pokonać około 20 km i wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, czy znaleźć ukryte punkty kontrolne.

Ostatniego dnia sportowcy sprawdzili swoją wiedzę w teście m.in. z kontroli ruchu granicznego, ochrony granicy państwowej, czy ustawy o cudzoziemcach.

Tytuł „Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego OSG, a na III miejscu, stanęła ekipa z Nadbużańskiego Oddziału SG.

Komendant W-MOSG płk SG Daniel Wojtaszkiewicz pogratulował wszystkim drużynom. Zwycięzcom wręczył puchary i medale wraz ze st. chor. szt. SG Piotrem Szejnem - zastępcą przewodniczącego NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie.

Link do filmu

https://youtu.be/MPQJwjywkj0

Mirosława Aleksandrowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz