Nasz mistrz

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Strzelectwie, które rozegrały się w chorwackim Osijeku. W zawodach wzięli udział czołowi strzelcy z całego kontynentu, a Polska delegacja zaprezentowała się na najwyższym poziomie. Wśród naszych zawodników szczególnie wyróżnił się strzelec TS Gwardii Olsztyn Maciej Kowalewicz.

Tegoroczne zmagania strzelców na europejskiej arenie rozegrały się w dniach 24-29 maja w Osijeku, na jednym z najlepszych obiektów strzeleckich Starego Kontynentu. Do malowniczego miasta we wschodniej Chorwacji przybyli najlepsi zawodnicy z całej Europy, w tym mocna delegacja z Polski.

 

Europejscy strzelcy rywalizowali na trzech dystansach: 25, 50 i 300 metrów. Zmagania toczyły się w konkurencjach karabinu i pistoletu bocznego zapłonu, w których przyznane były kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Łącznie do zdobycia było 8 przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, po 2 w każdej konkurencji: pistoletu sportowego kobiet, pistoletu szybkostrzelnego mężczyzn oraz karabinu 3 postawy kobiet i mężczyzn.


W rywalizacji mężczyzn najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się Maciej Kowalewicz, który w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów w trzech postawach zajął 9. miejsce z wynikiem 589 punktów. W zmaganiach drużynowych zawodnik TS Gwardii Olsztyn wraz z Maciejem Ogórkiem i Tomaszem Bartnikiem wywalczyli 6. miejsce.

 

W konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc Maciej Kowalewicz zajął indywidualnie 15. miejsce z wynikiem 623,9 pkt, a drużynowo 5. miejsce W konkurencji karabin w trzech postawach duet natomiast reprezentant KSG “Olympic Dreams” zajął 7. miejsce w parze z Natalią Kochańską.

 

Jestem zadowolony ze swojego startu w mistrzostwach Europy, szczególnie z postawy klęczącej, nad którą bardzo dużo ostatnio pracowałem. Wynik 589 punktów i jedynie jedna wewnętrzna dziesiątka do wejścia do finału. Dziewiąte miejsce jest bardzo dobrym, jednak pozostaje mały niedosyt. Mimo wszystko również w pozostałych konkurencjach osiągnąłem bardzo dobre wyniki, zatem jestem spokojny o swoją aktualną formę strzelecką - skomentował Maciej Kowalewicz.


Wszystkie finały były transmitowane na żywo, a nagrania z wydarzeń są dostępne na kanałach Międzynarodowej Federacji Sportów Strzeleckich (ISSF) na YouTube i Facebooku.

 

Sonia Stępień

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz