Nasze lektury: Językowy bezecnik

Publikacja, autorstwa Jacka Wasilewskiego – Bezecnik Gramatyki Polskiej niezwykle rzetelne podsumowanie najważniejszych zagadnień z zakresu gramatyki polskiej. Wszystko jednak jest tam na luzie i z humorem. Książka jest przepięknie wydana.

To doskonały prezent. Piękna twarda oprawa, kolorowe ilustracje i co najważniejsze dowcipny język. Wiedza przekazywana jest tu przez wydarzenia z życia codziennego, czy powiedzenia używane przez większość z nas. Czytelnik więc ucząc się po prostu dobrze się bawi.

Autor przedstawia poszczególne grupy rzezimieszków, m.in. Przypadkowe towarzystwo, Rzeczownikową brać, Klikę czasownika czy Niesłowne imiesłowy. Opisuje ich funkcję w językowym półświatku i prezentuje czyhające zagrożenia.

Mamy obecnie wakacje, ale sięgając po „Bezecnik gramatyki polskiej” wracają wspomnienia ze szkoły. Nagle człek sobie przypina jak nudna była gramatyka, a zarazem teraz jak interesująco została przedstawiona w książce.

Wielu z was może pewnie stwierdzić, że gdyby w latach szkolnych trafiło na „Bezecnik gramatyki polskiej” to wasza przygoda z gramatyką potoczyłaby się zdecydowanie lepiej. Pewnie czytając ją będziecie płakać ...ze śmiechu.

Polecić więc można książkę każdemu miłośnikowi języka polskiego, jak i osobom które chcą sprawdzić czy, aby na pewno o nim wszystko wiedzą. Konkludując można stwierdzić, że jest to wspaniała pozycja dla wszystkich miłośników języka polskiego, ale i tych, którzy są z nim na bakier.

Opr: kzs

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz