Nielegalny tytoń

Prawie 500 kilogramów tytoniu zabezpieczyli braniewscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie gm. Płoskinia. Całe i częściowo zmielone tytoniowe liście znajdowały się w dwóch pokojach przeszukiwanego mieszkania.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, za który grozi mu kara nawet roku pozbawienia wolności.

 

19 – letni Krzysztof P., mieszkaniec województwa lubelskiego, został zatrzymany przez braniewskich kryminalnych w niewielkiej miejscowości gm. Płoskinia w miniony czwartek (28 stycznia). Powodem zatrzymania było prawie 500 kilogramów tytoniu, który wytwarzany był nielegalnie.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania znaleźli w dwóch pokojach worki z tytoniowymi liśćmi, kartony ze zmielonym już roślinnym suszem, wagę elektroniczną oraz „maszynkę”, która służyła do mielenia tytoniowych liści. Cały zabezpieczony susz roślinny wraz ze sprzętem został przewieziony do jednostki policji. 19 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

29 stycznia (piątek) Krzysztof P. usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych w postaci tytoniu do palenia bez wymaganego wpisu do rejestru producentów tytoniowych. Mężczyzna przyznał się do zarzutu. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Anna Kos

 

 

 

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zadziwiony 2010-02-07 11:57:33 83.25.*.*
    A jaka fajna maszynka zrobiona z niszczarki biurowej :D Pomysłowość ludzka nie zna granic ; ))
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • palacz 2010-02-04 11:43:20 81.15.*.*
    Akcyza w góre to i podroby w cenie
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0