Nietrzeźwa babcia opiekowała się 6 – letnią wnuczką

Policjanci z Fromborka interweniowali dzisiaj wobec nietrzeźwej babci, która sprawowała

Policjanci z Fromborka interweniowali dzisiaj wobec nietrzeźwej babci, która sprawowała opiekę nad 6 – letnią wnuczką. Kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu. Dziecko zostało zabrane nieodpowiedzialnej babci i umieszczone w pogotowiu opiekuńczym w Braniewie.

 

Informację o nietrzeźwej opiekunce policjanci otrzymali dzisiaj od zaniepokojonego  mieszkańca Fromborka. Na miejscu interwencji okazało się, że w mieszkaniu 49 – letniej Barbary M., która była rodziną zastępczą dla swojej 6 – letniej wnuczki, odbywa się spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem. Wśród uczestników była również matka dziecka. Wszyscy uczestnicy byli pod działaniem alkoholu, a babcia, sprawująca opiekę nad wnuczką miała ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze o zastałej sytuacji powiadomili przedstawicieli instytucji socjalnych, którzy po konsultacji z sędzią rodzinnym umieścili 6 – latkę w pogotowiu opiekuńczym w Braniewie. Policjanci powiadomią również pisemnie sędziego rodzinnego, który zdecyduje, czy dziecko powinno wrócić do babci.

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz