Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli nadjeżdżający rowerzysta. 40-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych.


W sobotę (15.01) policjanci „drogówki" zwrócili uwagę na pewnego rowerzystę, który przejeżdżał swoim jednośladem po pasach. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Tuż po zweryfikowaniu tożsamości cyklisty policjanci przystąpili do zbadania jego stanu trzeźwości. Okazało się, że 40-latek włączył się do ruchu mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia 2022r. ,nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Dodatkowo, odpowiedział za jeszcze jedno wykroczenie – jazdy po pasach, za co policjanci ukarali go 50-złotowy mandatem.
Nie zapominajmy, że nietrzeźwi rowerzyści stanowią duże zagrożenie! Cykliści pod działaniem alkoholu w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz