Nietrzeźwy weekend

Traktorzysta, motorowerzysta i trzej rowerzyści w miniony weekend zostali zatrzymani przez braniewskich policjantów za jazdę na podwójnym gazie. Wszyscy sprawcy to panowie, którzy odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Mieli od 1 do 3 promili alkoholu.

 

21 – letni Adam M., mieszkaniec gm. Lelkowo, został zatrzymany przez policjantów w niedzielę. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu wsiadł do ciągnika stojącego na posesji znajomego i po przejechaniu kilku metrów uderzył w murowane ogrodzenie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany, gdy próbował schować się przed policyjnym patrolem.

Paweł Z. z gm. Wilczęta został skontrolowany przez funkcjonariuszy na drodze po godzinie 23.00. 19 - letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu gdy kierował motorowerem. Obu panom grozi kara do 2 lat więzienia.

Niedziela to wysyp rowerzystów. 44 – letni Jerzy J. z terenu gminy Płoskinia kierował rowerem na drodze Czosnowo – Dąbrowa mając 2,5 promila.

40 – letni Piotr S. z gm. Pieniężno jeździł po ulicach Pieniężna z 1 promilem. Pan Piotr złamał tym samym sądowy zakaz kierowania rowerem.

Peleton nietrzeźwych cyklistów zamknął 25 – letni Tomasz G. z gm. Lelkowo, który miał 1,5 promila alkoholu. Za jazdę rowerem pod działaniem alkoholu grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Ana Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz