NOC MUZEÓW W BRANIEWIE

W dniu 3 października b.r. w Muzeum Ziemi Braniewskiej odbędzie się Braniewska Noc Muzeów. To będzie na pewno podsumowanie bardzo dużej w ostatnim czasie aktywności Towarzystwa Miłośników Braniewa, żeby wymienić dwie wystawy, dwie publikacje, wycieczki, odsłonięcie tablicy, wykłady i udział w otwarciu Wieży Bramnej.

 

Tym razem w dniu 3 października Towarzystwo Miłośników Braniewa zaprasza do Muzeum Ziemi Braniewskiej na ogólnopolską akcją „Noc Muzeów”, którą ze względu na pandemię z majowego terminu przesunięto na październik.

Wśród atrakcji wystawa Dni Dziedzictwa „Święta Warmia”, Wioska Wikingów, koncert poezji śpiewanej, prezentacje i nocne zwiedzanie Wieży Kleszej z latarkami. Początek imprezy o godz. 16 a koniec przewidziano na 22.

Ostatnio dużo się dzieje! Na otwarcie Wieży Bramnej w dniu 19 września, Towarzystwo przygotowano wystawę „Historia zamku biskupiego w Braniewie” w Braniewskim Centrum Kultury, którą można oglądać do dnia 18.10.2020 r. Ponadto z tej okazji ukazała się publikacja „Historia zamku biskupiego w Braniewie”, której autorem jest Wojciech Jaroszek.

W czwartek, 24 września w Spichlerzu Mariackim w ramach Czwartkowych Spotkań z Historią odbyła się kolejna prelekcja pt. „Akcja Wisła – historia i teraźniejszość” z udziałem prof. Marka Melnyka.

W piątek, 25 września uroczystą mszą, odsłonięciem tablicy i otwarciem wystawy w kościele św. Antoniego upamiętniono postać księdza dziekana Stanisława Orłowskiego. Ponadto ukazała się publikacja pt. „Życie i działalność ks. dziekana Stanisława Orłowskiego” opracowaną przez Zbigniewa Kędziorę.

W sobotę, 26 września odbyła się kolejna wycieczka „Szlakami kultury sakralnej”, podczas której zwiedzono kościoły w Dywitach, Olsztynie, Barczewie, Barczewku i Piotraszewie.

 

Wkrótce następne przedsięwzięcia, w tym sympozjum, wycieczka, wykłady….

 

Źródło: TMB, własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz