Noc świętojańska

Wicie wianków, wypuszczenie ogni sobótkowych, barwny pochód Korowodu Kupały w Jędrychowie wiosce jak u babci. Jej mieszkańcy zapraszają na pierwszą z cyklu tradycyjną Noc Świętojańską, która odbędzie się już w najbliższą sobotę.

 

Jeżeli nie zaplanowaliście jeszcze sobotniego wieczoru, a lubicie sielskie klimaty to z pewnością nie może Was zabraknąć w Jędrychowie. Jego mieszkańcy przygotowali dla gości wiele niezapomnianych rozrywek. Tradycyjne wicie wianków, stoisko prawdziwej zielarki, spektakl grupy tańca z ogniem i płonące od latających lampionów niebo to tylko nieliczne atrakcje wieczoru.

Podczas festynu będzie można skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, bawić się przy muzyce, śpiewać przy ognisku do białego rana.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję wybrać się w podróż niezwykłą - „poszukiwanie kwiatu paproci”. Zapraszamy również do wspólnego pochodu – barwny Korowód Kupały wyruszy ze śpiewem na ustach, aby na końcu swojej drogi, tak by tradycji stało się zadość, puścić na wodę kolorowe, kwietne wianki.

 

Jeżeli staropolskie zwyczaje są Wam bliskie, zapraszamy na Noc Świętojańska z prawdziwego zdarzenia już w tą sobotę (26 czerwca).

 

Program imprezy:

18.00 Rozpalenie Ogni Sobótkowych

18.00-22.00 Świętojańskie atrakcje dla gości

18.30-20.00 Plecenie wianków w „Noc Kupały”, wróżby i zabawy Świętojańskie

22.00 Pochód barwnego korowodu Kupały i tradycyjne puszczanie wianków

22.30 Wypuszczenie Ogni Sobótkowych- spektakl teatru ognia.
 a do późnej nocy…

Radosne zabawy, tańce oraz tradycyjne skakanie przez ognisko.

 

 

Impreza organizowana jest w ramach projektu realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
 przy wsparciu udzielonym Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu
dla Organizacji Pozarządowych.

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz