O bezpieczeństwie nigdy za wiele

Wakacje kojarzą się dzieciom z chwilami zabawy, policjantom natomiast z czasem, w którym szczególnie muszą zadbać o to, by najmłodsi mogli beztrosko wypoczywać. Każda chwila jest przecież dobra na to, by utrwalać bezpieczne zachowania. Spotkania z najmłodszymi w ramach półkolonii, kolonii i innych zorganizowanych form wypoczynku to świetny sposób na rozmowy o bezpieczeństwie.

 

Czy otworzyłabyś drzwi nieznajomemu? Czy wolno rozmawiać z obcymi? Czy znasz numery alarmowe? Jak zachować się, gdy zaatakuje pies? Na te i na wiele innych pytań odpowiadały dzieci, z którymi podczas wakacji spotykali się policjanci z Braniewa i Fromborka.

Spotkania z najmłodszymi odbywały się zarówno w ich miejscach odpowczynku wakacyjnego jak i w naszej jednostce. Podczas edukacyjnych pogadanek, w trakcie których dzieci mogły wykazać się posiadaną już przez siebie wiedzą, policjanci prezentowali dzieciom służbowe wyposażenie. Dzielnicowi oraz policyny profilaktyk spotykali się z dziećmi na koloniach w Płoskini i Fromborku oraz półkoloni w Braniewie. Dzieci zapraszane były również do jednostki w Braniewie, gdzie mogły zapoznać się od wewnątrz m.in. jak wygląda jej "serce", czyli Stanowisko Kierowania Dyżurnego, gdzie mieszka i jak pracuje podczas służby policyjny pies.

Funkcjonariusze nie ograniczają się tylko do odwiedzin zorganizowanych form wypoczynku. Policjanci ruchu drogowego czuwają nie tylko nad bezpieczeństwem na drogach nadzorując kierujących i pieszych, ale dzieląc się wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań z organizatorami rowerowych rajdów. W miniony weekend przed rozpoczęciem Rodzinnego Rajdu Rowerowego Grupy Rowerowej "Szybki Struś" asp.szt. Jan Boncal przypomniał zasady obowiązujące rowerzystów podczas korzystania z dróg publicznych.

Wakacyjne kolonie to również współpraca policjantów z przedstawicielami sanepidu. To właśnie oni, współdziałąjąc z dzielnicowymi sprawdzają, czy w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci wszystko jest w porządku, czy dzieci mają właściwe zaplecze sanitarne oraz czy zachowane są wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa. Kontrola takich miejsc to także czas, który funkcjonariusze wykorzystują na spotkanie się z najmłodszymi oraz młodzieżą, by przypomnieć im o tym, jak unikać zagrożeń oraz ostrzec przed niebezpieczeństwem, które niosą ze sobą dopalacze.

AK

 

Źródło: Policja

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz