O wystawie ,,Twój dom – dialog z tradycją”

Na stronie www.architektura.warmia.mazury.pl (w zakładce ,,Projekty domów) można już obejrzeć wszystkie projekty, nagrodzone i wyróżnione w ogólnopolskim konkursie architektonicznym ,,Twój dom dialog z tradycją. Wkrótce wszystkie prace będzie można obejrzeć także na pokonkursowych wystawach na terenie całego województwa.



Na stronie można znaleźć nie tylko wizualizacje projektu, ale także dane techniczne budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego wraz z częścią garażową.

 

Projekty domów można też obejrzeć na pokonkursowych wystawach. Do tej pory prace można było obejrzeć jedynie w Galerii Marszałkowskiej w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, wkrótce będą jednak dostępne na w Urzędach Gmin lub Gminnych Ośrodkach Kultury na terenie całego województwa.

Kalendarz wystaw jest na razie tworzony, dlatego gminy, chętne do przyjęcia ekspozycji, mogą się zgłaszać do Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie:

ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn
tel. 89 521 91 70
e-mail: biuropromocji@warmia.mazury.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

KONKURS ,,TWÓJ DOM – DIALOG Z TRADYCJĄ”
We wrześniu 2010 roku Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs na projekt architektoniczno-budowlany domu jednorodzinnego wpisującego się w krajobraz wiejski województwa warmińsko-mazurskiego.


Organizatorami konkursu był Samorząd Województwa warmińsko-Mazurskiego, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków Oddziałem Terenowym w Olsztynie. Wsparcia merytorycznego i organizacyjnego udzielił Olsztyński Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.


Celem konkursu było znalezienie i popularyzacja nowych wzorców zabudowy jednorodzinnej będących kontynuacją tradycji budownictwa wiejskiego. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie wolnostojącego domu jednorodzinnego o powierzchni do 175 m2 netto przeznaczonego dla czteroosobowej  rodziny (rodzice + dwójka dzieci), z garażem na dwa samochody i pomieszczeniem gospodarczym. Parter domu miał być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt miał być przygotowany jako projekt powtarzalny do realizacji na terenach wiejskich województwa. Autorzy winni byli wskazać, w jakim rejonie dom powinien być realizowany.

Źródło: UM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz