Obywatelska czujność zapobiegła tragedii na drodze

Po raz kolejny obywatelska postawa przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. Dzięki zgłoszeniu od mieszkańca policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 35-latkowi.

Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierowca bmw miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W czwartek (17.02.2022r.) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony, że w kierunku Fromborka podróżuje najprawdopodobniej pijany kierowca. Zgłaszającego zaniepokoił styl jazdy mężczyzny, który poruszał się bmw od krawędzi do krawędzi. Na wskazany odcinek drogi natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Chwilę później policjanci z fromborskiego posterunku zatrzymali do kontroli nadjeżdżającego kierowcę. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało, że prowadził auto mając blisko 2 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony tych osób, które widzą, jak za kierownicę wsiada pijany uczestnik ruchu powoduje, że niebezpieczni na naszych drogach czują się bezkarni i wciąż stanowią olbrzymie zagrożenie dla innych. Policjanci apelują, aby nikt nie pozostawał obojętny, chodzi przecież o ludzkie życie...Zadzwoń pod nr tel . 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Jolanta Sorkowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz