Odpowiedzą za kradzież kawy

Trzej mieszkańcy miejscowości pod Pieniężnem odpowiedzą przed sądem za kradzież trzech paczek kawy. Dwaj dorośli sprawcy trafią do sądu grodzkiego, jeden przed sąd dla nieletnich. Sprawa wyszła na jaw podczas wyjaśniania okoliczności bójki ulicznej, w której zatrzymani brali udział.

 

Zgłoszenie o trzech mężczyznach bijących się na środku ulicy Braniewskiej w Pieniężnie policjanci otrzymali od jednego z kierujących. Policjanci zatrzymali i przewieźli do posterunku policji 55 – letniego Tadeusza L., 18 – letniego Arkadiusza P. oraz 16 – letniego Patryka, mieszkańców niewielkiej miejscowości gm. Pieniężno.

Podczas ustalania okoliczności szarpaniny okazało się, że cała trójka znajduje się pod działaniem alkoholu. Mężczyźni mieli od 2,6 do 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie dalszej rozmowy okazało się, że przed powrotem do domu, panowie ukradli kawę o wartości około 25 złotych z jednego ze sklepów w Pieniężnie. Przy 16 – latku policjanci znaleźli trzy paczki kawy, które miał ukryte w rękawie kurtki.

Teraz Tadeusz L. i Arkadiusz P. będą teraz tłumaczyć się za kradzież przed sądem grodzkim. Patryk oprócz kradzieży będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem dla nieletnich za picie alkoholu. Nietrzeźwy nastolatek został przekazany pod opiekę rodzinie.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz