Odpowiedzą za włamanie do kiosku

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do kiosku w Braniewie. Młodzi mężczyźni dostali się do środka wypychając wentylator. Skradli różne artykuły o wartości 2000 zł. Niedługo cieszyli się anonimowością. Po trzech dniach od kradzieży obaj panowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

 

Informację o włamaniu do kiosku policjanci otrzymali w niedzielę (14 marca). Na miejscu okazało się, że sprawcy weszli do środka przez otwór po wentylatorze, który odkręcili i wepchali do środka. Z kiosku zginęły m.in. papierosy, słodycze, gazety
z filmami DVD. Straty zostały oszacowane przez właścicielkę na kwotę 2.000 złotych.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu włamania znaleźli dwa klucze, m.in. tzw. klucz francuski, które służyły do popełnienia przestępstwa.

Trzydniowe ustalenia zakończyły się zatrzymaniem i przedstawieniem w dniu wczorajszym (17 marca) zarzutów kradzieży z włamaniem 22 – letniemu Szymonowi K., mieszkańcowi gm. Braniewo, oraz 30 – letniemu Pawłowi L. z Braniewa. Mężczyźni przyznali się do włamania. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz