Ośmiu Wspaniałych po raz szesnasty

Fundacja Świat na tak już po raz szesnasty ogłosiła konkurs Ośmiu Wspaniałych. Każdy z miasta i gminy Frombork może zgłosić wspaniałego do udziału w konkursie.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnego zachowania, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz rozpowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi, którzy chcą i potrafią działać bezinteresownie na rzecz innych.

Zgłoszeń należy dokonywać do 5 marca 2010r. Wypełnione karty z dopiskiem „XVI Samorządowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych” powinny być dostarczone do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Urzędu Miasta i Gminy Frombork.

Inspiracją rozpoczęcia konkursu w 1993r. był znany western „Siedmiu wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła. Dzisiaj organizowany jest w 85 miastach całej Polski. Konkurs przeprowadza się w dwóch etapach: na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Każde miasto dokonuje wyboru i przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. „Wspaniali”, pomimo, że nie mogą pochwalić się ani dorosłym wiekiem czy wysokim wzrostem, z całą pewnością imponują hartem ducha i wrażliwością serca.

 

Aleksandra Jakimczuk

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz