Ostatnie miejsce na szczyt młodzieży w Szwecji

W jaki sposób można zaangażować młodych ludzi w działania Strategii Morza Bałtyckiego? Na przykład poprzez międzynarodowe spotkania z ludźmi wTwoim wieku!

Jeśli chcesz wziąć udział w tworzeniu nowych, ekscytujących projektów młodzieżowych, Stowarzyszenie Elbląg Europa i Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu zachęca młodzież z Warmii i Mazur do udziału w dwudniowym spotkaniu w Karlskronie, w południowej Szwecji. Przedyskutujemy sposoby zwiększania zaangażowania młodzieży w działania na rzecz środowiska morskiego i zwiększania kompetencji samorządów. Wizyta organizowana jest pod hasłem uczestnictwa młodzieży oraz wpływu na kształt Strategii Morza Bałtyckiego. Spotkanie odbędzie się w dniach 23-24 lipca (z podróżą 22-25 lipca), a weźmie w nim udział po 10 osób z 8 regionów: Polska (Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie), Dania (Bornholom), Szwecja (Blekinge, Południowa Smalandia, Kalmar), Litwa (Okręg Kłajpedzki), Rosja (Obwód Kaliningradzki).

 

Spotkanie młodzieży jest częścią Projektu Yc3 – Youth Cross Boarder Cooperation and Communication (Transgraniczna Współpraca i Komunikacja Młodzieży). Uczestnictwo w działaniach proponowanych w ramach projektu dają możliwość wpływania na decyzje podejmowane na forum Euroregionu Bałtyk oraz pozwalają tworzyć platformę komunikacji dla młodych ludzi i organizacji do wyrażania swojej opinii na różnorodne tematy. Umożliwia nawiązywanie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni oraz prowadzenie transgranicznej współpracy.

Wyjazd będzie w całości opłacony przez organizatorów, ewentualne koszty, które występują to opłata za ubezpieczenie (około 40 zł, będzie zwrócona po przyjeździe) oraz przekąski i napoje podczas całonocnej podróży promem.

 

Profil uczestnika:

-        członek, wolontariusz organizacji pozarządowej

-        wiek 18-30 lat

-        komunikatywna znajomość języka angielskiego

-        wysoka motywacja do angażowania się w międzynarodowe działania młodzieży

-        chęć włączenia się w planowanie dalszej współpracy i tworzenie międzynarodowej sieci kontaktów młodzieży

Jeśli chcesz się dołączyć – jedno miejsce czeka na Ciebie! –

Aby zgłosić swoją chęć udziału w Szczycie wyślij zgłoszenie zawierające informacje: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, nazwę reprezentowanej organizacji, swoją rolę w organizacji, zwięźle opisaną motywację do wyjazdu.

Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca, prosimy kierować je na adres: ania@elblageuropa.pl

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz