Papierosy zamiast pasażerów

Na granicznym przejściu drogowym w Gołdapi tak wielkiego

Na granicznym przejściu drogowym w Gołdapi tak wielkiego przemytu nie było od 7 lat! 14 tysięcy paczek które ujawnili gołdapscy celnicy to jedna czwarta wszystkich zatrzymanych 2009 roku papierosów na tym przejściu.

Do zdarzenia doszło 4 lutego, w środku nocy. Po godzinie 24 na pas odpraw podjechał polski autobus. Za jego przednią szybą widniał napis „turystyczny”. Jednak w pojeździe oprócz kierowcy, 43- letniego Grzegorza O., jechał jeszcze tylko jeden mężczyzna 29-letni Kamil B.

Celnik dokonujący odprawy sprawdził pojazd w bazach informatycznych Służby Celnej i postanowił skierować autobus do kontroli szczegółowej. Doświadczeni warmińsko- mazurscy celnicy stwierdzili, że pomiędzy lukami bagażowymi, a komorą silnika znajduje się zabudowana przestrzeń. W ukryciu kontrabandy przemytnikom nie pomogła nawet przynitowana półka, którą celnicy musieli zdemontować by dostać się do skrytki.

Ukryte za nią 14 tysięcy paczek papierosów marki „Victory” bez polskich znaków akcyzy, warte co najmniej 60 tys. zł, zostało zajęte jako dowód rzeczowy w sprawie. Mężczyznom postawiono zarzut przestępstwa skarbowego, a przerobiony do celów przemytniczych autobus został zatrzymany.

Źródło: Izba Celna Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz