Park Linowy

Wspaniała zabawa połączona z aktywnością fizyczną a w dodatku tak dla taty jak i jego synka czy żony? Oczywiście! Od 7.07 w Elblągu działa nowy park linowy.

Park linowy Chrobry, bo tak się nazywa nowa atrakcja ma do zaoferowania odwiedzającym: trzy trasy o różnych stopniach trudności, instruktorów, którzy asystują z ziemi cały nasz „spacer”, trasę tyrolkową a także bar z pysznym jedzeniem.

Jak dowiedzieliśmy się odwiedzając park, cała inwestycja kosztowała 300 tysięcy zł. Miasto wydzierżawiło teren specjalnie pod tego typu atrakcje. Park budowała firma „Polskie Parki Linowe”, która zajmuje się tego typu obiektami. Wszystko powstało w przeciągu zaledwie czterech tygodni. Park „zawieszony” jest na drzewach a nie na słupach co dodaje większego uroku trasom.

Gdy wybierzemy poziom trudności, z którym chcemy się zmagać, dostajemy specjalną uprząż z karabińczykami oraz kask. Cały sprzęt sprawia wrażenie bardzo bezpiecznego. Zanim wejdziemy na pierwszą drabinkę musimy przejść szkolenie. Miły pan instruktor pokaże nam co do czego, jak się „przepinać” z liny na linę itp. Gdy zdamy już pozytywnie test po szkoleniu, wchodzimy na trasę. Tu się zaczyna prawdziwa zabawa. Trzy trasy oferują w sumie 49 przeszkód. Od tych łatwych przez średnie a na trudnych kończąc.

Powiedzmy coś o cenach. Ceny nie są wygórowane. Za przejście trasą dla dzieci właściciel liczy sobie 15zł, natomiast trasa średnia i trudna to wydatek 20zł. Za tę cenę dostajemy sprzęt, asystę jednego z siedmiu przemiłych instruktorów i wspaniałą zabawę. Z naszą pociechą za dopłatą 20 zł wybierze się instruktor, który będzie dziecku pomagał. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach aby przejść całą trasę to może za 15 zł wykupić dwa zjazdy tyrolką. Gdy zejdziemy już z trasy, czeka na nas bar, w którym za niewielkie pieniądze możemy zjeść karkówkę czy kiełbaskę z grilla. Oczywiście są tutaj także różne promocje typu bilet rodzinny itp.

Wrażenia po wizycie z parku są bardzo pozytywne. Sam autor tekstu, który czytacie, drodzy czytelnicy na pewno wróci tam jeszcze nieraz.

A wszystko to w odległości zaledwie 40 km od naszego miasta. Każdy głodny wrażeń powinien się wybrać do tego parku, gdyż zabawa jest naprawdę przednia.

Adres parku: ul. Chrobrego 34, 82-300 Elbląg

Jakub Szczepanik   

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz