Październik miesiącem edukacji" - dodatkowe spotkania z dziećmi dla większego bezpieczeństwa na przejazdach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły coroczną akcję „Październik miesiącem edukacji". Inicjatywa organizowana w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd", to dodatkowe spotkania informacyjne i edukacyjne organizowane w szkołach. W tym roku Ambasadorzy Bezpieczeństwa dotarli z prelekcjami do ponad 310 tys. uczniów.

Akcja „Październik miesiącem edukacji" jest prowadzona w całej Polsce przez Ambasadorki i Ambasadorów Bezpieczeństwa – pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei. Cel to podniesienie świadomości i umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z przejść i przejazdów kolejowo-drogowych. Podczas tegorocznej akcji zorganizowano ponad 650 prelekcji w całym kraju, w których uczestniczyło ponad 310 tys. uczniów.

Kolejarze uczą poprzez zabawę

Na zajęciach przeprowadzane są quizy i konkursy, gry interaktywne oraz przedstawiane animacje edukacyjne i aplikacje mobilne dostosowane do wieku odbiorców. Dzieci otrzymują m. in. zeszyty edukacyjne i kolorowanki, a także poradniki i broszury dla rodziców.

Uczniowie dowiadują się, jak oznakowane są przejazdy. Uzyskują również wiedzę, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, wykorzystując dane z Żółtych Naklejek PLK – dodatkowych oznaczeń na przejazdach.

Dzieci znają #ŻółtaNaklejkaPLK

#ŻółtaNaklejkaPLK znajduje się na każdym przejeździe i ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa jego położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK SA, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Zakończona właśnie akcja „Październik miesiącem edukacji" jest już 11. w historii kampanii „Bezpieczny Przejazd". Ponadto prelekcje odbywają się również w ciągu całego roku.

Więcej informacji na temat kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd" oraz realizowanych w jej ramach działań można znaleźć na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl.

Magdalena Janus

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz