Pieniężno. Pamiętali o 70. rocznicy śmierci Seweryna Pieniężnego

W dniu 24.02.2010 Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo uczestniczył w inicjatywie od kilku lat podejmowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Każdego roku w rocznicę śmierci Pieniężnego środowisko dziennikarskie spotyka się w trzech miejscach związanych z  postacią tego wielkiego warmińskiego publicysty i patrioty. Składając kwiaty na jego grobie, przy cokole na podzamczu oraz przy pomniku stojącym  na terenie  Zakładów Poligraficznych.  W uroczystości rocznicowej uczestniczył  Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Jesteśmy tu po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni, bardzo chętnie włączymy się w tego rodzaju inicjatywy podejmowane przez środowisko dziennikarskie w przyszłości  - mówił podczas uroczystości Kazimierz Kiejdo. - Ze względu na nazwę miasta czujemy na naszych barkach szczególną odpowiedzialność za propagowanie sylwetki bohatera który w walce o polskość Warmii stracił życie.  Wspólnie możemy sprawić by jego postać  i jego idee były bliskie naszym sercom – dodaje Burmistrz.

Temat siedemdziesiątej rocznicy śmierci dziennikarza na którego cześć Pieniężno otrzymało swoją nazwę pojawi się także podczas sesji Rady Miejskiej 25.02.2010.

Krzysztof Kisiel

Źródło: UMiG Pieniężno

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz