PIERWSZA PORAŻKA ZATOKI

W dniu 29 sierpnia b.r. Zatoka Braniewo w ramach 7 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z zespołem MKS Korsze, który przed meczem zajmował 6 miejsce w tabeli rozgrywek, jednak w ostatnim meczu niepodziewanie ulegli 3:4 najsłabszemu zespołowi ligi Tęczy Biskupiec. Na trudnym terenie Zatoka uległa 0:1, ale utrzymała fotel lidera rozgrywek.

Gospodarze postawili trudne warunki i w 41 minucie objęli prowadzenie. Wynik nie uległ zmianie po przerwie, choć pod koniec Zatoka mocno naciskała i miała kilka okazji.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Tomasz Ptak, Sebastian Tomczuk, Rafał Jakimczuk, Kacper Korkliniewski, Daniel Jastrzębski, Wojciech Kimso, Jakub Szpakowski, Oskar Rynkowski, Bogdan Wieliczko, Kamil Graczyk, Mateusz Gruz.

Sześć zwycięstw i jedna porażka z 18 punktami i bilansem bramek 25-9 daje pozycję lidera forBET IV ligi. W 8 kolejce w dniu 5 września Zatoka Braniewo podejmie zespół GKS Pisa Primavera Barczewo, który zajmuje 8 miejsce z 11 punktami (bilans 3-2-2, bramki 11-11). W ostatnim meczu Pisa Barczewo podejmowała drużynę Tęczy Biskupiec i zwyciężyła 3:1.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne