Podsumowanie ostatnich drogowych zdarzeń. Policjanci apelują o ostrożność!

 W ciągu zaledwie trzech dni policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych z udziałem  jednośladów oraz interweniowali wobec pijanego kierowcy. Słoneczna pogoda, która sprzyja podróżom, nie zwalnia żadnego uczestnika ruchu z obowiązku dbania nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę !


Do pierwszego z niebezpiecznych zdarzeń doszło na terenie gminy Wilczęta w minioną sobotę (26.06). Po godz. 20:00 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o rannym motocykliście. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, medyków oraz strażaków. Interweniujący funkcjonariusze ustalili wówczas, że kierujący jednośladem 38-latek stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył w drogowy przepust. Mężczyzna podróżował bez kasku. Poszkodowanego 38-latka przetransportowano do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, a na czas wykonywania czynności na drodze W509 wstrzymano ruch.

Dzień później (27.06) patrol „drogówki" uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Zatrzymany na terenie gminy Pieniężno motorowerzysta zdecydował się na włączenie do ruchu pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w chwili kontroli miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (28.06) około po godz. 11:30 na ul. Królewieckiej w Braniewie doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym. Pomocy medycznej potrzebowała 22-letnia pasażerka podróżująca jednośladem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego ustalili,że 29-letni motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na skutek zderzenia jednośladu z osobówką ucierpiała 22-latka, która z urazem nogi została przewieziona do szpitala. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez kierowcę jednośladu, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

 Jolanta Sorkowicz

Źródło: Policja

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz