Pokrzywdzony ujął sprawcę

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie z prośbą o pomoc w ujęciu sprawcy włamania od pokrzywdzonego, który gonił złodzieja. Pomocnik dyżurnego, który na co dzień dyżuruje w jednostce i odbiera od Państwa telefony, wybiegł z komendy, żeby pomóc złapać złodzieja. Włamywacz został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 

Alarmujący telefon z prośbą o pomoc w zatrzymaniu sprawcy włamania dyżurny otrzymał po godzinie 1.00. Mężczyzna powiedział policjantom, że goni ulicą Kościuszki złodzieja, który włamał się do jego piwnicy. Na pomoc zgłaszającemu wybiegł z jednostki policji pomocnik dyżurnego, który na co dzień przyjmuje od Państwa telefoniczne zgłoszenia. Funkcjonariusz dobiegł do pokrzywdzonego, który zatrzymał sprawcę włamania i doprowadził ujętego mężczyznę do policyjnego aresztu.

Mężczyzną, który włamał się do piwnicy pokrzywdzonego okazał się 53 – letni Tadeusz G., mieszkaniec Braniewa, który jest bardzo dobrze znany braniewskim policjantom. 53 – latek wyłamał zamek w drzwiach piwnicy i plądrował pomieszczenie, w którym znajdowały się elektronarzędzia. Spłoszony przez właściciela nie zdążył niczego ukraść, jednak nie uniknie odpowiedzialności. Za próbę kradzieży z włamaniem ponosi się odpowiedzialność tak jak za popełnione przestępstwo, czyli kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz