Policjanci na giełdzie szkół - zapraszali w szeregi

Giełda to doskonała możliwość wybrania dalszej drogi edukacji, skierowana do przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych. Nasza obecność na giełdzie nie była przypadkowa. Promowaliśmy naszą służbę wśród młodzieży gimnazjalnej. W naszym powiecie są dwie szkoły, które kształcą w kierunku administracji publicznej.

 

Pokaz sprzętu, rozmowy z policjantami i trudny wybór szkoły, która ma spełnić oczekiwania gimnazjalisty. Policjanci wspólnie z innymi służbami mundurowymi gościli na giełdzie szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanej przez Wydział Oświaty braniewskiego starostwa. Nasze stoisko cieszyło się z dużym zainteresowaniem młodzieży, a policjanci cierpliwie tłumaczyli arkana policyjnego zawodu. Można było porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego, poczuć chłód kajdanek na rękach, pobrać swoje linie papilarne jak również zrobić pamiątkową fotkę z antyterrorystą lub na policyjnym ścigaczu.

Ponadto policjanci promowali dwie szkoły, które w naszym powiecie kształcą młodzież w kierunku administracji publicznej już na poziomie szkoły średniej - Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie, z klasą o profilu obronnym oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie, gdzie od września 2010 roku funkcjonować będzie klasa o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne”, czyli popularnie nazywana klasa policyjna.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz