Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

Ponad 60 kontroli pojazdów, praca na miejscach zdarzeń drogowych, takich jak m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Na terenie powiatu braniewskiego w trakcie minionego weekendu policjanci ujawnili 10 tego typu nieodpowiedzialnych zachowań.

Funkcjonariusze sprawdzali także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Podczas trzech kontroli obowiązek ten został zlekceważony przez prowadzących auta.
Ostatnie dni to także praca na miejscu zdarzeń drogowych. W piątek (24.12) funkcjonariusze zostali powiadomieni o aucie, które znajduje się w rowie w okolicy miejscowości Stępień. Interweniujący policjanci ustalili wówczas, że 29-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Z kobietą podróżował pasażer. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
W niedzielę (26.12) funkcjonariusze dwukrotnie wyjeżdżali do zdarzeń z udziałem dzikiej zwierzyny. Na trasie Braniewo-Elbląg oraz na drodze s-22 pod nadjeżdżające auta wbiegły sarny.
Podczas minionego weekendu patrol z Wilcząt uniemożliwił także dalszą jazdę pijanemu rowerzyście, który zdecydował się na podróż jednośladem mając w organizmie promil alkoholu. Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu obniża koncentrację i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami decydują się na włączenie do ruchu.

Jolanta Sorkowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz