Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku

Policjanci z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku, w którym zginął 52-letni pieszy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną jezdni i nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca audi był trzeźwy. Czynności w tej sprawie trwają.

W piątek (30.07) około godz. 22:00 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o wypadku w okolicach miejscowości Maciejewo w gminie Braniewo. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, karetkę pogotowia oraz strażaków. Po dotarciu na wskazany odcinek drogi funkcjonariusze dostrzegli uszkodzony pojazd oraz poszkodowanego pieszego. Niestety, pomimo prowadzonych działań ratowniczych, życia 52-latka nie udało się uratować. W chwili wypadku kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki i prokuratorem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy szedł nieprawidłową stroną jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Teraz wyjaśnianiem wszelkich okoliczności wypadku zajmą się kryminalni.

Policjanci nieustannie podkreślają ogromną rolę elementów odblaskowych. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów , dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem.
Stosowanie elementów  w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami owymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. To dotyczy także tych, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz