Policjanci zatrzymali sprawców rozboju i kradzieży

Braniewscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Braniewa odpowiedzą przed sądem za rozbój i kradzież. Młodzi mężczyźni napadali na przechodniów po zmroku. Teraz grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

19 – letni Łukasz G., 24 – letni Tomasz G. i 25 – letni Marcin Ł. poniosą odpowiedzialność za rozbój, który dokonali na 52 – letnim mężczyźnie oraz za kradzież torebki 69 – letniej kobiecie. W ubiegłym tygodniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, za kradzież kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili braniewscy policjanci, młodzi mężczyźni napadli na przechodniów po zmroku w rejonie ulicy Botanicznej. 52 – latek został zaatakowany 7 stycznia br. Mężczyźni przewrócili go na ziemię i bijąc próbowali odebrać mu plecak, jednak napadnięty mężczyzna wybronił się, a spłoszeni napastnicy uciekli. 22 grudnia 2009 roku 24 – letni Tomasz G. i 25 – letni Marcin Ł. okradli 69 – letnią braniewiankę. Sprawcy wyrwali kobiecie torebkę i uciekli. Poszkodowana straciła m.in. dokumenty, lekarstwa, pieniądze i telefon.

Policyjne ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 19 – letniego Łukasza G., 24 – letniego Tomasza G. i 25 – letniego Marcina Ł. z Braniewa. Policjanci odzyskali telefon skradziony starszej pani. 9 stycznia trzej młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty. W dniu wczorajszym materiały zostały przesłane do prokuratury z wnioskiem o policyjny dozór dla trójki sprawców.

 

Źródło: Policja Braniewo

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz