PORAŻKA ZATOKI Z LIDEREM ROZGRYWEK

W 17 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo na własnym stadionie uległa 1:2 liderowi IV ligi zespołowi GKS Wikielec. Był to mecz rozgrywany awansem w ramach rundy rewanżowej i każdy wynik poza zwycięstwem gości byłby niespodzianką, a raczej sensacją, bowiem GKS Wikielec rozegrał do dziś 15 meczów, wygrywając wszystkie.

Goście objęli prowadzenie w 12 minucie, a podwyższyli na 2:0 w 61 min. Bramkę kontaktową dla Zatoki strzelił w 69 minucie strzelił Bogdan Wieliczko. Zgodnie z oczekiwaniami GKS Wikielec odniósł 16 zwycięstwo, zaś Zatoka wiosną będzie walczyć o utrzymanie w IV lidze.

Zatoka Braniewo wystąpiła w składzie: Antoni Mućka – Przemysław Matelski, Rafał Jakimczuk, Dariusz Wieliczko, Daniel Jastrzębski, Łukasz Korkliniewski, Bogdan Wieliczko, Wojciech Kimso, Piotr Lewandowski, Kamil Graczyk, Łukasz Wolak.

Na zakończenie rozgrywek, po 17 kolejkach Zatoka z 17 punktami zajęła 14 miejsce (mecze 5-2-10, bramki 21-38). Następny mecz w ramach 18 kolejki Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe w „derbowym” pojedynku z Błękitnymi Orneta wiosną 2020 r.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo