„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - spotkanie z seniorami

Ewaluacja debaty z seniorami Bezpieczny senior to podsumowanie i kolejne wnioski dotyczące wpływy społeczeństwa na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Wraz z policjantami w spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji podinsp. Edward Szydłowski. Debata odbyła się w sali klubowej Braniewskiego Centrum Kultury.

Debatę, ewaluację spotkania z października 2016 roku, rozpoczął podinsp. Edward Szydłowski, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, który przywitał zgromadzonych gości i przypomniał o ograniczonym zaufaniu, jakie należy mieć wobec osób podających się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy. To nawiązanie do wciąż aktualnych oszustw na tzw. „wnuczka”. Przestrogi dotyczyły również „domokrążców”, którzy pod pozorem odczynienia klątwy lub oferty sprzedaży dywanu okradają starszych ludzi z wszystkich oszczędności.

Następnie st. asp. Kamil Zalewski, policyjny profilaktyk, przedstawił realizację wniosków z październikowego spotkania. Spostrzeżenia i uwagi seniorów znalazły odzwierciedlenie w zgłaszanych zagrożeniach w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń, o której również rozmawiano. Słuchacze Uniwersytetu III Wieku zapoznali się także z aplikacją mobilną Moja Komenda i dzielnicowymi opiekującymi się poszczególnymi dzielnicami miasta Braniewa. Całość zgromadzonego materiału debatujący mieli okazję zobaczyć na specjalnie przygotowanej przez policjantów prezentacji multimedialnej.

Zaproszeni goście bardzo chętnie włączali się do dyskusji i dzielili się swoimi uwagami, co do stanu bezpieczeństwa w naszym mieście. Największe zainteresowanie wzbudziła interaktywna wersja Krajowej Mapy Zagrożeń, jako narzędzia do komunikacji z Policją i zgłaszania zauważonych zagrożeń oraz spotkania z samoobrony, które prowadzą dla seniorów policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji.

Jolanta Sorkowicz

Źródło: Policja

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz