Pożar dachu pustostanu w Piotrowcu

W dniu 11 maja około godz. 22:30 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Piotrowcu, gm. Pieniężno.    

W chwili dojazdu na miejsce pożaru pierwszym pojazdów Straży Pożarnej ogniem objęty był cały dach budynku mieszkalnego (pustostanu) oraz wnętrze.

Pożar widoczny był z odległości kilku kilometrów. Na miejsce działań gaśniczych skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków ochotników z jednostek OSP: Lelkowo, Wyszkowo, Pieniężno, Lipowina i Żelazna Góra. Łącznie na miejsce pożaru przybyło 8 pojazdów pożarniczych oraz dodatkowo patrol policji.

Z pobliskiego strumyka strażacy pobierali wodę do celów gaśniczych. Strażackie działania na miejscu pożaru trwały kilka godzin. Oprócz ugaszenia ognia, strażacy sprawdzili pogorzelisko i rozpoczęli żmudne prace związane z dotarciem do ukrytych zarzewi ognia. Zawalona konstrukcja dachu budynku, zniszczone i tlące się wnętrze obiektu wymagało od strażaków cierpliwości w likwidacji ognisk pożaru. Teren akcji został oświetlony a nocna burza dodatkowo utrudniała prowadzone działania gaśnicze.

 

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz