Pożar poddasza obiektu mieszkalnego w Jarzębcu

W poniedziałek 13 listopada br. o godz. 08:12 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym dwurodzinnym. Do pożaru doszło w miejscowości Jarzębiec, gm. Płoskinia.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z OSP Płoskinia, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. 
W chwili wpłynięcia zgłoszenia o pożarze strażacy PSP rozpoczęli ćwiczenia taktyczno – bojowe na terenie braniewskiego browaru. Ćwiczenia zostały przerwane a cały potencjał ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej został skierowany na miejsce pożaru obiektu mieszkalnego. Jeszcze przed przyjazdem podmiotów ratowniczych siedem osób opuściło palący się budynek. 
Strażacy prowadzili działania ratownicze zarówno wewnątrz silnie zadymionych pomieszczeń poddasza budynku oraz z zewnątrz wykorzystując autodrabinę pożarniczą. Po kilkudziesięciu minutach intensywnie prowadzonych działań gaśniczych pożar został zlokalizowany, a strażacy rozpoczęli żmudne działania na pogorzelisku, docierając do ukrytych zarzewi ognia. 
Prace rozbiórkowe spalonej częściowo konstrukcji dachu trwały do około godz. 11:00. Na miejscu strażaków wspierali braniewscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsca prowadzonych działań gaśniczych. Obecni byli również pracownicy Zakładu Energetycznego. 
Obecni byli również przedstawiciele Urzędu Gminy w Płoskini, którzy podjęli działania zmierzające do zabezpieczenia budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym pożarze. 
Strażacy apelują o ostrożność i kontrolę urządzeń grzewczych. 
Na miejsce pożaru przybyło 6 pojazdów ratowniczych i 20 strażaków.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz