Rozkręcali tory kolejowe, zostali zatrzymani

Policjanci z Wilcząt i Młynar zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli metalowe elementy mocowań torów kolejowych na nieczynnym odcinku Chruściel Kurowo Braniewskie.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie kilka tego typu czynów. Podejrzani sprzedawali swoje łupy w punktach skupu złomu. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie trzy tony podkładek i śrub pochodzących z kradzieży.

 

 

Wspólne działania policjantów z Wilcząt i  Młynar zakończyły się zatrzymaniem dwóch mieszkańców gm. Braniewo. Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie rozkręcania nieczynnego torowiska na odcinku Chruściel – Kurowo Braniewskie

Ich łupem padły podkładki i śruby mocujące tory. 21 i 23-latek usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani mogą mieć na swoim koncie kilka tego typu czynów. Mężczyźni sprzedawali swoje łupy w jednym z braniewskich skupach złomu. Na terenie złomowiska funkcjonariusze zabezpieczyli prawie trzy tony podkładek i śrub pochodzących z kradzieży. Teraz obaj mieszkańcy gm. Braniewo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Marek Giecewicz

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Policja

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz