Rusza futbolowy Tymbark

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników.

 

Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim
w Polsce. Oprócz Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, młodzi piłkarze będą walczyć o wspaniałą nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion San Siro.

 

Największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Polsce

 

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” od lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem młodych piłkarzy i piłkarek. Pokazuje to liczba zawodników, którzy zgłosili się do rozgrywek w tym roku. Do jubileuszowej, X edycji Turnieju o Puchar Tymbarku zgłosiło się bowiem 40 tysięcy młodych zawodników, czyli o ponad 50% więcej niż przed rokiem, co jestabsolutnym rekordem w Polsce. Żadna impreza piłkarska dla dzieci i młodzieży w kraju, nie angażuje tylu zawodników. W województwie warmińsko-mazurskim do Turnieju zgłosiło się aż 2,6 tysiąca piłkarzy i piłkarek, czyli o 500 osób więcej, niż w zeszłym roku.

Tak duża ilość zgłoszeń to ogromny sukces, na który organizatorzy oraz sponsor główny Turnieju pracowali przez kolejne edycje. Zaangażowanie młodych sportowców
w rozgrywki pokazuje, jak wielką pasją i atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu jest dla nich gra w piłkę nożną. Zawodnicy i trenerzy, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach Turnieju, zachęcają swoich kolegów do wzięcia udziału w rozgrywkach, dzięki czemu coraz więcej młodych sportowców rozpoczyna swoją wielką przygodę z Pucharem Tymbarku.

Bardzo duże zainteresowanie tegorocznym Turniejem utwierdza nas
w przekonaniu, że bierzemy udział w niezmiernie ważnym i wspaniałym przedsięwzięciu –
powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark,głównego sponsora Turnieju. – To, że pomagamy dzieciom spełniać ich marzenia i pasje, jest dla nas powodem do dumy. Jestem przekonany, że nasze zaangażowanie zaprocentuje nie tylko rozwojem ich piłkarskiego talentu, ale pomoże im również w kształtowaniu silnego charakteru
i prowadzeniu zdrowego trybu życia.

W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju
z ramienia PZPN
: Minęło już 10 lat, odkąd pierwsi zawodnicy przeszli drogę z podwórka na stadion, aby sprawdzić się jako piłkarze. Wielu z nich kontynuuje swoją piłkarską przygodę. Przez ten czas Turniej bardzo się rozwinął i wzbogacił o wiele atrakcji. Liczba 40 tysięcy dzieci, które wystąpią w rozgrywkach, dowodzi, że Turniej doskonale spełnia swoje zadania i na dobre zajął należne mu miejsce w kalendarzu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

 

Przed pierwszym gwizdkiem

 

Drużyny, które zgłosiły się do Turnieju, przygotowują się już do rozgrywek, które wystartują pod koniec kwietnia. Młodzi zawodnicy rozpoczną rywalizację od eliminacji gminnych i powiatowych. Najlepsze drużyny spotkają się podczas finału wojewódzkiego. Zwycięzcy finałów wojewódzkich wyjadą na dwutygodniowe obozy szkoleniowe połączone z ogólnopolskimi półfinałami. Kolejnym etapem będzie Wielki Finał, po którym dwie najlepsze drużyny otrzymają Puchar Tymbarku oraz nagrodę główną – wyjazd na mecz na stadionie San Siro w Mediolanie.

Fantastyczna nagroda główna to znak rozpoznawczy Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W 2009 roku młodzi zawodnicy ze zwycięskich drużyn mogli podziwiać sławny Real Madryt na Santiago Bernabeu. Rok wcześniej dzieci zobaczyły reprezentację Anglii, grającą na legendarnym stadionie Wembley, a w 2007 r. nagrodą główną w Turnieju była wizyta na Camp Nou i obserwowanie w akcji klubu FC Barcelona.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym – firma Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem Turnieju  jest firma Nike.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl   

 

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz