SERIA WYPADKÓW DROGOWYCH

W poniedziałek, 13 czerwca br. około godz. 12:00 braniewscy strażacy dysponowani byli do trzech zdarzeń, w których niezbędna była obecność straży pożarnej.

Około godz. 12:00 na terenie jednej z firm w Chruścielu /gm. Płoskinia/ doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z pracowników. Spadające opakowanie z półproduktem wykorzystywanym w procesie produkcyjnym przycisnęło pracownika. Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych działania ratownicze rozpoczęli pracownicy, którzy z wykorzystaniem wózka widłowego podnieśli kontener elastyczny big bag docierając do poszkodowanego. Medyczne działania ratownicze podjęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy rannego pracownika przekazali dla załogi Zespołu Ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z OSP Płoskinia, zespół ratownictwa medycznego z Braniewa oraz policjantów.

Kilkanaście minut później służba dyżurna otrzymała kolejne zgłoszenie. Tym razem na drodze wojewódzkiej nr 504 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na ulicy Elbląskiej /na wysokości wyjazdu z cmentarza/. Spośród czterech osób, które podróżowały pojazdami jedna wymagała pomocy medycznej. Ranny kierowca został przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu wypadku pracowali strażacy z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, załoga zespołu ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Tego samego dnia (około godz. 18:00) na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Grzędowo – Lutkowo doszło do wypadku z udziałem jednośladu. Jadący rowerzyści, dostrzegli w rowie motorowej oraz mężczyznę. Na miejsce wypadku skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z Lelkowa, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy braniewskiej policji. Niestety lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 40 letniego mieszkańca gminy Lelkowo.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz