Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

Zgodnie z prognozą, na północy kontynentu powstał niż TIM II. Przybył on na południowy wschód, do Europy Środkowej, przynosząc silny wiatr i intensywne opady. Również na terenie Polski, w godzinach nocnych mocno wiało. Powiat braniewski doświadczył w porze wieczorowo – nocnej skutków silnego wiatru. Licznie połamane konary, przewrócone drzewa skutecznie blokowały ciągi komunikacyjne na terenie miasta oraz powiatu ograniczając ruch na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowej.

Działania interwencyjne związane z usuwaniem skutków silnego wiatru prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy WSP oraz zasoby ratownicze jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego. Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwają dalej skutki nocnej nawałnicy. Na szczęście w wyniku działania silnego wiatru nikt nie ucierpiał – nie odniósł obrażeń.  Bilans działań strażaków to blisko 60 interwencji, w których niezbędna była pomoc strażaków.  W jednym ze zdarzeń uszkodzony został pojazd osobowy, który najechał na leżące drzewo.

W ciągu dnia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP usuwali na bieżąco zdarzenia, które utrudniają ruch na drogach lub stanowić mogą zagrożenie dla mieszkańców. W jednym z przypadków strażacy usuwali fragment oderwanej blachy na jednym z bloków w Braniewie. Dodatkowo z linii energetycznej usuwali wiszący fragment złamanego drzewa.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz