Silny wiatr! Działania strażaków.

Braniewscy strażacy odnotowali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących skutków działania silnego wiatru. W poniedziałek 17 stycznia br. od godzin porannych służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenia dotyczące połamanych konarów i przewrócone drzewa.

W działaniach interwencyjnych uczestniczyli strażacy z państwowej straży pożarnej w Braniewie, wojskowej straży pożarnej oraz strażacy ochotnicy z terenu powiatu braniewskiego.  Dodatkowo strażacy oprócz usuwania skutków silnego wiatru interweniowali w zdarzeniach związanych z zabezpieczeniem uszkodzonych dachów w Pieniężnie, Braniewie i Krzewnie. Skutki silnego wiatru będą usuwane jeszcze w najbliższych dniach z uwagi na fakt że nie wszędzie można było wykorzystać podnośnik hydrauliczny lub autodrabiny z uwagi na silny wiatr.

Strażacy apelują o ostrożność w trakcie występowania zjawisk pogodowych. Skutki silnego wiatru widać również na linii brzegowej rzeki Pasłęki, w koryto której przewróciło się kilka drzew.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz