Słaba płeć w twardym zawodzie

Jest ich zaledwie 10. Pracują na równi z mężczyznami. Inteligentne, stanowcze, uparte, ale i

Jest ich zaledwie 10. Pracują na równi z mężczyznami. Inteligentne, stanowcze, uparte, ale i wrażliwe. Kobiety w niebieskich mundurach. Poznajcie kilka Pań, które wykonują zawód policjanta.

 

Agnieszka, pracuje w braniewskiej Policji od 5 lat. Od początku w Wydziale Kryminalnym. Do wstąpienia w policyjne szeregi skłoniła ją różnorodność tej służby, którą początkowo poznawała będąc na cywilnym stażu. Największą satysfakcję ma ze spraw, w których musi wykazać się dociekliwością i uporem w wyszukiwaniu kontr dowodów winy podejrzanego.

 

Dorota, dziewczyna którą można spotkać podczas domowych i ulicznych interwencji. Cieszy się uznaniem kolegów – partnerów z patrolu i przełożonego. Od początku, czyli niespełna od 2 lat, pracuje w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Stanowczość i chłodna kalkulacja podczas interwencji to jej charakterystyczne cechy, niezbędne w tym zawodzie. Podczas ostatniej interwencji wspólnie z parterem z patrolu obezwładniła agresywnego mężczyznę, który atakował ich siekierą.

 

Monika, była już dzielnicowa mile wspominana przez niejednego mieszkańca Braniewa, obecnie realizuje się jako „dochodzeniowiec” w braniewskim Wydziale Kryminalnym. W Policji służy już 6 lat. Jej domeną stały się przestępstwa, gdzie krzywdzone są osoby najsłabsze – kobiety i dzieci. Łagodność funkcjonariuszki dla ofiar nie ma nic wspólnego z konsekwencją wobec sprawców, z których niejeden usłyszał w sądzie skazujący wyrok.

 

Każda z nich wybór zawodu argumentowała inaczej. Była ciekawość, chęć niesienia pomocy innym, stabilizacja finansowa, fascynacja zawodem na podstawie telewizyjnych seriali. Każdą z nich cechuje inteligencja, stanowczość, odporność na stres i upór w dążeniu do celu. W końcu, gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.

 Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • bolo 2010-03-12 06:57:39 88.156.*.*
    Wszystko ok, tylko czy to Kobiety?czy nie zatracają swojej kobiecości piorąc ludzkie brudy! Kobieta musi być kobietą! Zony takiej raczej bym nie chciał!, a możę się mylę?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0