Stanowcza reakcja policjantów na lekceważenie przepisów na drodze

Po raz kolejny policyjna służba przyczyniła się do podniesienia bezpieczeństwa na naszych drogach. Tym razem funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu rowerzyście oraz nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości.  Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami przepisów, które zaostrzyły kary dla sprawców wykroczeń drogowych.


 

Codzienna służba policjantów ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy każdego  dnia przemierzają trasy naszego powiatu. Adresatami stanowczych działań są nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu, których niestety nie brakuje. I tak do niechlubnego grona podróżujących pod działaniem alkoholu dołączył pewien rowerzysta zatrzymany do kontroli (19.01.2022r.) na terenie gminy Pieniężno. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Także w środę (19.01.2022r.) policjanci przerwali zbyt szybką jazdę pięciu kierowcom. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym z prędkością 92 km/h. W tym przypadku kontrola zakończyła się ukaraniem mężczyzny mandatem w wysokości tysiąca
złotych.  

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami, które wchodząc w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku zaostrzyły kary dla wszystkich tych, którzy lekceważą przepisy drogowe.

Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Nie zapominajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy głównie od nas samych.

Jolanta Sorkowic

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz