Straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo – policjanci apelują o ostrożność na rodze!

  Policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Pakosze (gm. Pieniężno). Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 28-latka jadąca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w drzewo. Z kierującą podróżowały dwoje pasażerów – 2-letnie dziecko oraz kobieta. 28-latka oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala celem obserwacji. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 
We wtorek (30.11.2021r.)  chwilę przed godz.15:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku w okolicy miejscowości Pakosze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pojazd uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, medyków oraz strażaków. Po dojeździe na wskazany odcinek drogi policjanci dostrzegli uszkodzony pojazd. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że auto prowadziła 28-latka, z którą podróżowało 2-letnie dziecko oraz kobieta. W pewnym momencie kierująca, na skutek nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Decyzją medyków 28-latka oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala celem obserwacji. Uczestnicy tego zdarzenia mogą mówić o dużym szczęściu, gdyż żadne z nich nie odniosło poważniejszych obrażeń.
Kierowco!

Z powodu śliskiej nawierzchni należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!
Dynamicznie zmieniające się warunki na drogach stanowią nie tylko duże utrudnienie dla kierowców, ale także niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność kół do podłoża i wydłuża drogę hamowania każdego pojazdu. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę, może skończyć się tragicznie. Właśnie w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę, o którą apelują braniewscy policjanci.
Szczególny apel policjanci kierują także do pieszych przypominając, że zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować. Braniewscy funkcjonariusze przypominają, iż znowelizowana ustawa prawa o ruchu drogowym nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz