Strażackie ćwiczenia na wodzie

We czwartek 28 kwietnia 2022r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Specjalistycznej Grupy Wodno – Nurkowej Elbląg przeprowadzili wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim, praktyczne sprawdzenie wypracowanej taktyki organizacji działań prac podwodnych na rzekach.  Dogodnym miejscem do ćwiczeń ratowników wchodzących w skład SGRWN Elbląg była rzeka Pasłęka, której prędkość nurtu jest zmienny i często dynamiczny. Ćwiczenia oparte o techniki pracy podwodnej realizowano w dolnej części koryta rzeki Pasłęki. W szkoleniu wykorzystana została również pływająca wchodząca w skład wyposażenia JRG PSP Braniewo.

Dodajmy, że specyfikacja wód płynących znacznie różni się od wód stojących, tym bardziej podejmowane działania przez ratowników wymagają odpowiedniej konfiguracji sprzętowej i taktyki. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego działająca przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu najczęściej uczestniczy w działań na obszarze powiatu braniewskiego w przypadku utonięć i zdarzeń na wodach.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz