Strażackie ćwiczenia w jednostce wojskowej

  Tradycyjnie każdego roku strażacy z Wojskowej i Państwowej Straży Pożarnej realizują ćwiczenia taktyczno – bojowe na wybranym obiekcie

 

Tradycyjnie każdego roku strażacy z Wojskowej i Państwowej Straży Pożarnej realizują ćwiczenia taktyczno – bojowe na wybranym obiekcie należącym do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. W piątek 25 czerwca wozy straży pożarnej pojawiły się w pobliżu jednego z obiektów koszarowych.

Na miejscu jako pierwsi przybyli strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy rozpoczęli po rozpoznaniu przystąpili do działań. Pożar powstał w jednym z pomieszczeń w którym przebywają żołnierze. Silne zadymienie oraz brak pełnej wiedzy o skali zdarzenia pożarowo niebezpiecznego zmusił żołnierzy do rozpoczęcia i przeprowadzenia ewakuacji jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy WSP wspierani byli przez strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie.

Dotrzeć do miejsca, gdzie wybuchł pożar, ugasić ogień, przeszukać silnie zadymione pomieszczenia i odnaleźć ranne osoby — takie były główne założenia ćwiczeń strażackich, przeprowadzonych w koszarach braniewskiej brygady. W działaniach niezbędny okazał się również podnośnik hydrauliczny, z wykorzystaniem, którego ewakuowano żołnierza z niebezpiecznej strefy zadymionej. Całość zmagań ratowniczych obserwowali żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy służą w jednostce wojskowej.

Opracował: KP PSP Braniewo / Foto: WSP Braniewo

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz