Strony żonglerki

Grupa młodzieży, realizująca projekt Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży w Braniewie zakończyła właśnie cykl warsztatów żonglerskich w ramach projektu ,,Cztery strony żonglerki, dofinansowanego z programu Równać Szanse dotowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 Celem projektu jest wyrównanie szans na lepszy start w dorosłe życie  12-osobowej grupy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych,  co miało podnieść ich kompetencje oraz spowodować rozwój umiejętności społecznych.
Warsztaty odbywały się w przyjaznej i pełnej radości atmosferze. "-Profesjonalnie przeprowadzone zajęcia z instruktorami, którzy wiedzą, o co chodzi. Miłą niespodzianką było przygotowanie słodkich przekąsek dla uczestników. Chyba przytyłam dwa kilogramy hehe."- tymi wspomnieniami podzieliła się z nami Martyna. Podczas pierwszego spotkania żonglowania piłeczkami uczyła nas Katarzyna Smukowska. Na kolejnych zajęciach próbowaliśmy zawładnąć obręczami. Klaby sprawiały nam wiele trudności, jednak nie poddaliśmy się. Spokoju i panowania nad własnym ciałem nauczyliśmy się podczas zajęć z kulą do kontaktów. Ada wspomina nam : " Największą trudność sprawiły mi klaby, czyli tzw. maczugi. Doszłam do wniosku, że najczęstszą czynnością żonglera jest schylanie się po sprzęt, którym żongluje. Oczywiście po zajęciach miałam zakwasy, lecz warto było się poświęcić. "

 Każdy z uczestników wniósł coś do swoich doświadczeń i może czuć się dumny z wysiłku, jaki w to włożył. Wszystko by poszło na marne, gdyby nie instruktorzy, którzy wspierali nas i nie pozwalali nam poddawać się własnym trudnościom.

Przed uczestnikami kolejny etap projektu czyli dzielenie się swoimi umiejętnościami z młodszymi kolegami i koleżankami, a także pokaz dla mieszkańców miasta. Wkrótce bliższe informacje na ten temat.

Małgorzata Dębicka

 

 

Źródło: ZSB

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz